آموزش etabs

دانلود فیلم حفاری مکانیزه در قطعات سوم و چهارم تونل انتقال آب قمرود

بازدید: ۲,۵۵۱

طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قمرود به لحاظ گستردگی طرح که بالغ بر ۲۷۰ کیلومتر است، از دو حوزه آبریز سرشاخه‌های دز در استان لرستان و حوزه آبریز قمرود در استان‌های اصفهان، مرکزی و قم تشکیل شده است.
انتقال ۱۸۱ میلیون متر مکعب آب شرب در سال به شهرهای خوانسار، خمین، گلپایگان، محلات، نیمور، دلیجان، سلفچگان، ساوه و قم از اهداف این طرح عنوان شده است.
جبران کسری آب از شهرهای مسیر، کمک به آبخوان ایران مرکزی، ارتقای کیفیت آب شهرهای هدف و ایجاد اشتغال از دیگر اهداف این طرح است.
این طرح که تونل حفاری شده آن ۵۴ کیلومتر است، از چهار بخش جمع‌آوری آب سرشاخه‌های دز، انتقال آب از حوزه دز، انتقال آب حوزه دز به قمرود، ذخیره و تنظیم انتقال آب و آب‌رسانی به شهرهای هدف تشکیل شده است.
جمع‌آوری آب سرشاخه‌های دز از سدهای انحرافی چشمه سرداب، تونل چشمه سرداب به دره لکو، سد انحرافی دره لکو، تونل دره لکو به دره دزدان، سد انحرافی دره دزدان، تونل دره دزدان، دره دایی و سد انحرافی دره‌دایی تشکیل شده است.
خط لوله ۱۵۰ کیلومتری، قطر لوله انتقال ۱۴۰۰ تا دو هزار میلی‌متر، مخازن مسیر شامل چهار مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی و سه مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی و تصفیه خانه به ظرفیت (۶,۶ متر مکعب در ثانیه از مشخصات فنی این طرح است.
هماهنگی و انسجام در طراحی و کیفیت عالی عملیات حفاری مکانیزه تونل بلند انوج به قمرود که امروز به دست متخصصان کشورمان به پایان رسید، یکی از طرح‌های بزرگ آب‌رسانی حوزه به حوزه در خاورمیانه به حساب می‌آید.
این فیلم در سه پارت به حجم مجموعا ۱۲۰ مگابایت برای دانلود قرار گرفته که باید هر سه قسمت را دانلود کرده و در یک پوشه قرار دهید و از حالت فشرده خارج نمایید

تونل انتقال آب قمرود

یک نظر

 1. دقیقا یک ساعت نشستیم دانلود کردیم ، اخرش باز نمی شن
  لطفا بررسیی کنید
  ************************
  باسلام
  فایل مشکلی ندارد احتمالا بد دانلود شده که مربوط به اینترنت شما و نحوه دانلود میشود
  از برنامه winrar گزینه repair را بزنید شاید مشکل برطرف شود

نظر شما چیست؟

لطفاً نظرات خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید