آموزش etabs

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران

بازدید: ۳۸,۴۸۳

 بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۷ آپدیت شده است .

در این پست از آی سیویل میخواهیم به کالبدشکافی بودجه بندی سوالات عمران نظارت آزمون نظام مهندسی براساس ۹ دوره این آزمون بپردازیم ( از خرداد ۹۳ تا بهمن ۹۷).این مطلب از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است ( بودجه بندی آزمون اجرا را در این پست مشاهده کنید )

خبر فوری : پاسخ تشریحی سوالات آزمون نظارت مهر ۹۸ در سایت قرار گرفت ( برای مشاهده کلیک کنید )

 

  1. بخش اول : تحلیل آماری تعداد سوالات از هر مبحث در آزمون نظارت عمران
  2. بخش دوم: نحوه مطالعه مباحث مختلف برای موفقیت در آزمون
  3. بخش سوم: ابزار های کمکی برای برنامه ریزی و مطالعه صحیح آزمون عمران نظارت

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران نظام مهندسی

ما در این مقاله قصد نداریم فقط یک جدول بودجه بندی به شما ارائه کنیم بلکه سعی می‌کنیم با تحلیلی که از تعداد سوالات  و فضای هر مبحث و فضای آزمون نظام مهندسی در گرایش نظارت عمران وجود دارد به شما در تصمیم گیری برای پیاده سازی بهترین برنامه ریزی مطالعاتی کمک کنیم و در انتها نیز تمامی جداول و نمودارهای آماری برای دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بخش اول : تحلیل آماری و دقیق بودجه بندی آزمون عمران نظارت


اهمیت بودجه بندی برای آزمون نظام مهندسی

بررسی بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی اولین گام برای شروع مطالعه و برنامه ریزی برای شرکت در این آزمون است که در این پست از سایت آی سیویل و در ادامه ی مقالات مشاوره ای در مورد آزمون نظام مهندسی به صورت کامل و جامع به کالبد شکافی تعداد سوالات نظارت عمران و کیفیت سوالات و ابزارهای لازم برای مطالعه هر مبحث و نوع مطالعه برای این آزمون خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید برای آزمون نظارت عمران آماده شوید و مطالعه خود را شروع کنید و نمی دانید باید چه مسیری را طی کنید ما در این مقاله بر اساس آماری که از بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی به شما نشان میدهیم ، خواهیم گفت که چگونه مسیر مطالعه خود را برنامه ریزی کنید تا بیشترین بهره را در کمترین زمان ممکن ببرید، پس برای دریافت نقشه راه موفقیت در آزمون عمران نظارت آماده باشید .

جدول تعداد سوالات آزمون نظارت عمران از هر مبحث

در تصویر زیر تعداد سوالات منابع آزمون عمران نظارت را برای هر مبحث طبق آماری که از ۹ دوره آزمون نظام مهندسی در آورده ایم لیست کرده ایم .

برای مشاهده در سایز اصلی روی آن کلیک کنیدجدول بودجه بندی سوالات عمران نظارت

آیا فکر میکنید همین جدول بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران برای برنامه ریزی صحیح در این آزمون کافیست؟

خیر به هیچ عنوان کافی نیست و باید آمارهای دقیق تر و ریزتری را داشته باشید تا تصمیم گیری درستی در مورد روش مطالعه صحیح برای آزمون نظارت عمران داشته باشید . پس بیاید کمی جزئی تر به این موضوع نگاه کنیم و بودجه بندی را کالبد شکافی کنیم.

بررسی نمودار تعداد سوالات و اهمیت منابع در آزمون نظارت عمران

در تصویر زیر تمامی اطلاعات جدول قبلی را بصورت نمودار ارائه داده ایم که با یک نگاه کلی به آن میتوان متوجه شد که بر اساس آمار کدام مباحث بیشترین سهم از تعداد سوالات نظارت عمران را به خود اختصاص داده و همچنین سهم کمتر نصیب چه مباحثی در این آزمون میشود.

برای مشاهده تصویر در سایز واقعی روی آن کلیک کنیدنمودار تعداد سوالات مباحث آزمون عمران نظارتبامشاهده نمودارهای دایره ای و میله ای زیر شاید بهتر بتوان میانگین درصد اشغال هر مبحث در تعداد سوالات آزمون عمران نظارت را مشاهده کرد

نمودار سهم هر مبحث در بودجه بندی عمران نظارت

نتیجه ای مهم از بررسی آماری تعداد سوالات عمران نظارت

خب حالا موضوع بسیار جالب شد چون طبق آمار ۷ مبحث از ۱۷ منبع آزمون نظارت عمران حدود ۷۲درصد تعداد سوالات این آزمون را به خود اختصاص داده اند.

مباحث ۵-۷-۸-۹-۱۰-۱۱-۱۲ ۷۲%
بقیه منابع آزمون نظارت ۲۸%

مباحث ۵-۷-۸-۹-۱۰-۱۱و۱۲ به تنهایی بار ۷۲درصد کل آزمون نظام مهندسی عمران نظارت را به دوش میکشند !!! و این در حالی است که در میان همین ۷ منبع مهم آزمون ، مباحث ۹ و ۱۰ سهم ۳۷ درصدی را به خود اختصاص داده اند این یعنی بیش از یک سوم سوالات از این دو مبحث است !! که نشان دهنده اهمیت بالای آن برای آزمون نظارت رشته عمران میباشد و قطعا اگر میخواهید شانس قبولی را از دست ندهید نباید از این ۲ مبحث غفلت کنید. در بخش دوم و در قسمت روش مطالعه ، به بررسی دقیق تر مواد این آزمون خواهیم پرداخت.

برای مشاهده تصویر در سایز واقعی روی آن کلیک کنید

از هر مبحث چه تعداد در نظارت عمران آماده است

در جدول زیر بر اساس آمارهای موجود برای ۹ دوره آزمون عمران نظارت مباحث مقررات ملی منابع را بر اساس اهمیت آن برای این امتحان به شما نشان داده ایم و براساس تحلیل های آماری تعداد سوالاتی که برای هر مبحث مقررات ملی برای این آزمون میتواند مطرح شود را پیش بینی کرده ایم.

درمورد راهنمای قالب بندی باید توجه بفرمایید که این منبع قبلا جزو موارد آزمون بوده و الان در منابع آزمون نظام مهندسی نیست و سهم آن را میتوان به تعداد سوالات یکی از مباحث تا نیمه جدول اختصاص داد و در طی این سالها معمولا سوالاتی با موضوع قالب بندی از مبحث ۹ طراحی شده است.جدول اهمیت مباحث آزمون عمران نظارت نظام مهندسیدقت کنید که همه این موارد بر اساس آمارهای آزمون نظام مهندسی عمران نظارت سال های گذشته تحلیل شده است و چون جامعه آماری آن هم کم نیست پس این اطلاعات میتواند قابل اتکا باشد مگر اینکه در یک دوره از آزمون بسیار سلیقه ای عمل شود و یکی از مباحث تعداد سوالات کمتر یا بیشتری را به خود اختصاص دهد ولی در مجموع میتوانیم بگوییم که آنچه از آمار بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران بدست آمده است بر اساس تجربیاتی که گروه ای سیویل در این سالها در این آزمون دارد مطابقت میکند .

ابزارهای مهم برای موفقیت در آزمون

بخش دوم : نحوه مطالعه صحیح و برنامه ریزی آزمون نظارت عمران


در بخش اول بصورت کامل بودجه بندی این آزمون را مورد بررسی قرار دادیم و در واقع گام اول برای برنامه ریزی و مطالعه آزمون نظارت عمران را برداشتیم . در این بخش نقشه راه شما کامل خواهد شد و بعد از آن باید کمربند ها را محکم ببندید تا با برنامه ریزی درست بتوانید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید و به مقصد برسید.همچنین ابزار های لازم برای این کار را در بخش سوم همین مقاله به شما معرفی خواهیم کرد.

موفقیت در آزمون نظام مهندسیطریقه مطالعه مباحث مهم آزمون نظارت عمران

در مقاله های بعدی در سایت آی سیویل بصورت جامع تری به این موضوع پرداخته خواهد شد همچنین در فیلم های مشاوره ای پکیج تست و تمرین هم بصورت کامل این موارد را بررسی کرده ایم اما در ادامه به اختصار برخی نکات مهم را ارائه خواهیم داد.

بیایید با استفاده از نمودار زیر نگاه دوباره ای به پراکندگی بودجه بندی آزمون نظارت عمران داشته باشیم و ببینیم باید چه مباحثی را چطور و با چه ابزار هایی مطالعه کنیم تا شانس قبولی بیشتری را در آزمون داشته باشیم.

درصد سهم منابع آزمون عمران نظارت نظام مهندسی

بر اساس نوع سوالاتی که در آزمون عمران نظارت مطرح میشود ما مباحث را به دو دسته کلی ( دارای سوالات مفهومی و دارای سوالات ساده اما سرعتی ) تقسیم میکنیم و نحوه مطالعه آن را شرح خواهیم داد.

مباحثی با سوالات ساده و غیر مفهومی ( سرعتی ):

منابعی مثل مباحث ۱و۲ و۵ و۲۱و۲۲ و قانون نظام مهندسی و راهنمای جوش معمولا سوالاتی دارند که فقط کافیست خودتان را به صفحه مورد نظر برسانید تا پاسخ را بیابید برای این کار میتوانید به راحتی از کلیدواژه آی سیویل استفاده کنید. شما باید بدانید که سرعت در پیدا کردن پاسخ این نوع سوالات از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون آزمون نظام مهندسی مسابقه سرعت و دقت است و باید با پیدا کردن سریع پاسخ این سوالات وقت و انرژی ذهنی خودتان را برای پاسخ دادن به سوالات دسته دوم ذخیره کنید.

به سوال زیر که مربوط به عمران نظارت بهمن ۹۷ است توجه کنید که چقدر ساده میتوانید آن را با کلیدواژه پاسخ بدهید . اگر به چند سوال بعدی و قبلی همین آزمون هم نگاه کنید همینطوری هستند. ( از این لینک میتوانید پاسخ بهمن ۹۷ را رایگان دانلود کنید )

حل سریع سوال با کلیدواژه آی سیویلنحوه مطالعه برای آزمون

اما برای نحوه مطالعه قبل از آزمون برای این مباحث پیشنهاد میکنیم فقط تست بزنید. حالا یا تست های سالهای گذشته یا بهتر از آن تست های تالیفی موجود در پکیج تست و تمرین که برای مرور این منابع به جای روخوانی و وقت تلف کردن بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مباحثی با سوالات متوسط یا سخت و مفهومی :

مباحثی هم هستند که سوالات مفهومی یا حل کردنی و سوالات سخت و متوسط از آنها طرح میشوند . البته ممکن است از این مباحث هم سوالاتی مثل دسته اول طرح شود اما این کتابها ذاتا استعداد طرح سوالات غیر ساده را دارند و درواقع درجه سختی آزمون را این مباحث تعیین میکنند.

مباحث مهم تر که اکثر سوالات مفهومی از آنهاست مباحث ۹ و ۱۰ و ۶ و تحلیل سازه هستند مباحثی هم مثل ۷و ۸ و ۱۱ و ۱۲ و استانداد ۲۸۰۰ ویرایش چهارم ، هم سوالات مفهومی و حل کردنی دارند و هم سوالات در حد متوسط و ساده مثل سوالات بخش اول.

به دو نمونه زیر از سوالات عمران نظارت اردیبهشت ۹۷ (پاسخ تشریحی از اینجا )و اسفند ۹۵ ( فیلم پاسخ تشریحی ) که سوالات با درجه متوسط اما حل کردنی هستند توجه کنید

حل سوال نظارت از مبحث نهم

پاسخ این سوال از مبحث ۹ یک محاسبات ساده دارد اما نکته ای که در حل آن وجود دارد این است که اگر ارتباط بین بند های آیین نامه را ندانید یا به صورت سوال دقت نداشته باشید ممکن است گزینه(۲) را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنید در صورتی که پاسخ گزینه (۳) است چپون صورت سوال از شما تعداد نمونه را نخواسته بلکه تعداد آزمونه ها را خواسته است. سوال حل کردنی از مبحث دهمسوالاتی هم مثل سوال بالا وجود دارد که حل آن بسیار ساده است و نمیتوان آن را جزو سوالات متوسط یا سخت دسته بندی کرد و با مراجعه به بند آیین نامه و در دسترس داشتن جدول اشتال میتوانید به سادگی به ان پاسخ بدهید ( جدول اشتال را برای آزمون نظام مهندسی به همراه داشته باشید) .

نحوه مطالعه برای آزمون

درست است که کلیدواژه برای این سوالات حل کردنی شما را به بند مورد نظر هدایت میکند اما حل مسئله و پیدا کردن جواب را باید با درک صحیح از مفهوم آن بند پیدا کنید.

مطالعه این مباحث برای درک عمیق مفاهیم آن ، نیازمند تلاش بیشتری است و ضمن مرور این مباحث با استفاده از تست زنی باید از فیلم های آموزشی یا کلاس های حضوری که اساتید مسلط به این مباحث آنها را تدریس میکنند استفاده کنید که پیشنهاد ما استفاده از پکیج ویدئویی آمادگی آزمون نظارت و اجرا سایت آی سیویل است که این مباحث را پوشش میدهد و در ادامه در قسمت ابزار های کمک آموزشی به آن خواهیم پرداخت.

بخش سوم : ابزار های لازم برای قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران


قبل از شروع برنامه ریزی برای مطالعه مباحث آزمون نظارت عمران ، لازم است ابزار های کمکی در این زمینه را بشناسید چون قطعا این ابزار ها در برنامه ریزی صحیح برای مطالعه به شما کمک خواهند کرد و همراه شما خواهند بود . ما در گروه آی سیویل ۳ ابزار کمکی برای این آزمون داریم که به آن اشاره میکنیم.

موفققیت-در-آزمون-نظارت۱- کلیدواژه آزمون نظام مهندسی : شاید با کلیدواژه ها کاملا آشنا باشید اما به اختصار اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم ، جزوه ای دیکشنری مانند است که کلمات کلیدی مباحث نظام مهندسی را در خود جا داده و شما با استفاده از آن میتوانید به سرعت متوجه شوید که این سوال در کدام صفحه از چه مبحثی طرح شده است و در واقع کلیدواژه شما را به بند مورد نظر سوال هدایت میکند

کلیدواژه آزمون نظام مهندسی آی سیویلخوب است بدانید که ایده کلیدواژه که اکنون جزء لاینفک آزمون نظام مهندسی شده است در سال ۹۲ توسط گروه آی سیویل مطرح شد و به گواه اساتید و موسسات معتبر و مهمتر از همه استفاده کنندگان از کلیدواژه آی سیویل همواره کاملترین کلیدواژه را به همکارانی که آزمون نظام مهندسی داشته اند ارائه داده ایم . (آخرین نسخه کلیدواژه اینجاست )

کلیدواژه ها برای تمامی منابع آزمون نظام مهندسی کاربرد دارد و در اختیار داشتن آن برای هر داوطلب یک امر ضروری است.اگر میخواهید در مورد کلیدواژه اطلاعات کاملی داشته باشید حتما فیلم های آشنایی کامل در مورد نحوه انتخاب کلیدواژه کامل و استفاده از آن را در این صفحه ببینید.

۲- تست های تالیفی و فیلم های مشاوره ای : این ابزار به نام پکیج تست و تمرین دو هدف عمده را پیگیری میکند

الف : روش برنامه ریزی صحیح برای مطالعه آزمون و استراتژی های موفقیت در آزمون با استفاده از ۱۴۰ دقیقه فیلم های مشاوره ای که حاصل تجربیات چند ساله گروه کلیدواژه آی سیویل است
ب : مطالعه سریع اصولی منابع آزمون نظام مهندسی با استفاده از روش تست و تمرین با بیش از ۱۷۰۰ تست تالیفی و آزمون آزمایشی و پاسخ تشریحی آزمون های سالهای گذشته و…
در این پکیج شما با روش تست زنی کتابها را مرور میکنید و همواره در شرایط آزمون قرار میگیرید تا روز آزمون با تسلط کافی بتوانید سوالات را پاسخ بدهید. ( آخرین نسخه این پکیج اینجاست )

تست های تالیفی آزمون نظام مهندسیاستفاده از پکیج تست و تمرین با توجه به روش مطالعه با متد پرسش و پاسخ توانایی و سرعت شما را در مرور منابع آزمون نظام مهندسی و تست زنی بالا میبرد و همچنین به برنامه ریزی صحیح برای مطالعه قبل از آزمون کمک بسیار زیادی خواهد کرد و برنامه شما را منظم خواهد کرد.

۳- پکیج آموزش ویدئویی مباحث مهم آزمون نظارت و اجرا عمران : برای پاسخ دادن به سوالات حل کردنی و مفهومی که در این آزمون به آن بر میخورید و برای قبولی در آن نباید از آنها چشم پوشی کرد دو راه دارید شرکت در کلاسهای حضوری یا استفاده از پکیج ویدئویی مباحث مهم و مفهومی .

آمادگی آزمون نظارت و اجرا رشته عمرانما در سایت آی سیویل با استفاده از دوره های ویدئویی همین کلاسهای حضوری آزمون عمران نظارت را برای شما شبیه سازی کردیم با این تفاوت که هزینه آنها ۳۰درصد کلاس حضوری است و وقت پرت ندارد و آپدیت رایگان ۲ ساله در صورت تغییرات مباحث یا اضافه شدن درس جدید در آموزش های موجود در پکیج را دارد و مزایای بسیار زیادی که کلاسهای حضوری ندارند اما بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف برای این کلاسها. ( آخرین نسخه پکیج نظارت را در این لینک بررسی کنید )

چکیده و نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم موارد مربوط به تحلیل بودجه بندی سوالات آزمون نظارت عمران ، روش مطالعه و ابزارهای لازم را بررسی کنیم . قطعا اگر سایت ای سیویل را دنبال کنید میتوانید مطالب مفید زیادی مثل همین پست در باب موفقیت در آزمون نظام مهندسی بیابید . ما این مطالب را در این لینک دسته بندی کرده ایم و هر مطلب جدیدی را در همین لینک قرار میدهیم که با سر زدن بصورت دوره به آن در جریان مطالب جدید قرار میگیرید.

فایل مربوط به نمودارهای ارائه شده در این مطلب در باکس دانلود در انتهای همین پست در اختیار شما قرار گرفته است

در مجموع به شما توصیه میکنیم که روی مباحث ۹ و ۱۰ حساب زیادی در این آزمون باز کنید که اگر از آن غافل بشوید قطعا شانس قبولی را از دست خواهید داد. همچنین مباحث با سوالات مفهومی متوسط مثل مباحث ۷-۸-۱۱-۱۲ را هم کار کنید و برای اینها هم زمان مناسبی برای مطالعه و تست زنی بگذارید. یادتان باشد که بقیه مباحث سوالات معمولا ساده ای دارند که براحتی میتوانید با کلیدواژه آنها را پیدا کنید و مطالعه آنها را هم با تست های تالیفی پیش ببرید و سعی کنید فقط با تست زنی مرور کنید.

از ابزار هایی که به شما معرفی شد کلیدواژه باید قطعا تهیه شود و برای تست زنی در آزمون استفاده شود و بدون استفاده از کلیدواژه در آزمون قطعا ضرر خواهید کرد.

پیشنهادات ویژه : به این موارد نیاز خواهید داشت

پکیج تست و تمرین هم که کاری است از گروه کلیدواژه آی سیویل برای نظم دادن به برنامه شما با فیلم های مشاوره ای داخل آن و تسلط شما بر شرایط آزمون با استفاده از تست های تالیفی و آزمون های آزمایشی موجود در پکیج در قبولی شما تاثیر بیسار زیادی خواهد داشت.

و فیلم های آموزشی پکیج ویدئویی آزمون نظارت و اجرا برای درک صحیح مفاهیم و پاسخ دادن به سوالات متوسط و سخت مفهومی آزمون نظارت نظام مهندسی که تعداد آنها کم هم نیست را حتما بررسی کنید تا کاملا برای این آزمون مسلح شوید.

برای آزمون عمران نظارت نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی در زمینه مطالعه یا بودجه بندی یا هر مورد دیگری در باره آزمون نظارت عمران دارید در قسمت نظرات مطرح بفرمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

دانلود فایل نمودار های آماری بودجه بندی آزمون عمران نظارت

تمامی نمودارهای مهمی که مطابق با آن در این مطلب موضوع بودجه بندی این ازمون را بررسی کرده ایم با کلیک روی دکمه زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت و میتوانید دانلود کنید.

شما چه نمره ای به این مطلب میدهید ؟

(۲۰ رای, میانگین: ۳.۹۵ از ۵)
Loading...

2 نفر دیدگاه خود را ثبت کردند.

    • باسلام
      بله البته اگر روزی ۴ تا ۵ ساعت حداقل مطالعه کنید و در نظر داشته باشید که باید ۱۰ روز آخر رو تست زنی و جمع بندی بپردازید

نظر شما چیست؟

لطفاً نظرات خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*

code